[2018.02.23-25] II Ogólnopolski Kulig Leśników ''Leśnicy w Beskidach''

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugim Ogólnopolskim Kuligu Leśników „Leśnicy w Beskidach"! Impreza odbędzie się w trzydniowej formule w terminie 23-25 lutego 2018 roku. Ponieważ pierwsza edycja bardzo przypadła Wam do gustu, wzięliśmy pod uwagę kilka Waszych sugestii. Ze względu na zimowe warunki przy opracowaniu programu Kuligu wzięliśmy pod uwagę Waszą chęć do połączenia Kuligu z szusowaniem na doskonałych beskidzkich stokach. Baza noclegowa jest zatem znowu w Ustroniu, w miejscu bardzo dobrze skomunikowanym i dodatkowo z wyciągami "pod nosem". Ponadto, przy mrozach i po szusowaniu warto się rozgrzać na basenie, w saunie lub jacuzzi. Obiektem łączącym atrakcyjną ofertę, wysoki komfort oraz możliwość relaksu na miejscu jest Ośrodek Wczasowy ****KOLEJARZ w Ustroniu Jaszowcu. ****KOLEJARZ przypadł Wam do gustu podczas pierwszej edycji, więc nie zmieniliśmy niczego. Oferta kolejarza pozostaje w tym samym pełnym zkresie. W programie wydarzenia mamy 3 okresy oznaczone jako "czas do dyspozycji Uczestników". W przeciwieństwie do Rajdu Górskiego "Leśnicy w Beskidach" na Kuligu nie ma obligatoryjnego wyjścia na szlak wszystkich Uczestników. Na zimowym wydarzeniu istnieje dobrowolność - możecie zostać w obiekcie i relaksować się w Hotelowym SPA, możecie wyjść z nami na krótkie zimowe przejścia po Beskidach, możecie też we własnym zakresie wybrać się na narty lub przejażdżkę po okolicy. Liczymy, iż tak jak podczas Rajdów Górskich, pojawią się ekipy Nadleśnictw z terenu całego kraju, a atmosfera będzie sprzyjała turystycznym zasadom przebywania na szlaku oraz wspólnego poznawania uroków turystyki beskidzkiej.

AKTUALIZACJA Z DNIA 22 WRZEŚNIA! Ze względu na znaczne zainteresowanie, byliśmy zmuszeni powiększyć bazę nolegową o pokoje o podwyższonym standardzie. Koszt noclegu wzrósł o 35 zł/os., zatem obecnie wpisowe na Rajd wynosi 260 zł/os. netto, a koszt dodatkowego noclegu ze śniadaniem to 110 zł/os. netto. ZAPISY NA TEN MOMENT NIE SĄ SKRÓCONE, OSTATECZNY TERMIN ZGŁOSZEŃ TO 2 PAŹDZIERNIKA. Zainteresowanych udziałem, prosimy o kontakt.

Na początek z przymróżeniem oka... ;) To już piąta jesienna edycja Rajdu Górskiego "Leśnicy w Beskidach". Właśnie jesienią termin Rajdu budzi największe kontrowersje. Jesień to rykowisko. 3 listopada przyda wspomnienie św. Huberta, a więc w okolicy tego dnia u Myśliwych obchodzony jest Hubertus. Według różnych przekazów, 4 października i 10 października przypadają święta Leśników. Ponadto, jesienią mamy inne święta, tj. 1 Listopada - Święto Wszystkich Świętych, 11 Listopada - Dzień Niepodległości. Później, kalendarzową jeszcze jesienią większość osób ma głowy pełne spraw związanych z okresem świąteczno-noworocznym. Listopad i Grudzień to dla Leśników miesiące wzmożonej koncentracji wokół tematu świątecznych choinek. Za namową Uczestników dziewiątego Rajdu (także jesiennego) w Rabce-Zdroju, postanowiliśmy zaryzykować i zorganizować tegoroczną jesienną edycję początkiem października, kiedy w karpackich lasach bukowych możemy liczyć na pełnię pięknej złotej polskiej jesieni. Te wszystkie ważne terminy postanowiliśmy potraktować jako wyzwanie i powód, aby obchodzenie różnych okazji zgrać w trakcie jednego leśnego wydarzenia. W skróćie: JEST WIELE OKAZJI DO SPOTKANIA I ŚWIĘTOWANIA W BESKIDACH! Zapraszamy zatem w Beskidy i do lektury!


[2017.10.7-8] XI Ogólnopolski Rajd Górski „Leśnicy w Beskidach”

Jedenasta edycja rajdu górskiego „Leśnicy w Beskidach" przypada na pięky w Beskidach okres jesienny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej ciekawej imprezie turystycznej! Tradycyjnie, Rajd będzie dwudniowy, a odbędzie się w terminie 7-8 października 2017 roku. Październik w Beskidach niejednokretnie okazywał się być pogodowym "strzałem w dziesiątkę". Beskidy to góry, więc aury nigdy nie można być pewnym na 100% na 3 miesiące przed czasem. Przełom września i października daje nam bardzo duże szanse na słoneczną pogodę, dobrą widoczność i jesienne kolory. Przywilej jesieni i gór jest taki, że dla prawdziwych Ludzi Lasu prezentują się pięknie nawet we mgle! :) Liczymy, iż tak jak podczas poprzednich Rajdów, pojawią się Uczestnicy z Nadleśnictw z terenu całego kraju, a atmosfera będzie sprzyjała turystycznym zasadom przebywania na szlaku oraz wspólnego poznawania uroków dwóch sąsiednich Beskidów na doliną rzeki Soły w Węgierskiej Górce na Żywiecczyźnie. Zwycięskie ekipy otrzymają puchary i dyplomy,  zwycięzcy konkursów indywidualnych – nagrody rzeczowe. Tegoroczny Rajd przebiegał będzie pięknymi widokowo beskidzkimi szlakami masywu Glinnego (1034 m n.p.m.) w Beskidzie Śląskim oraz halami pasterskimi Beskidu Żywieckiego. Trasa w sobotę to wędrówka przez Halę Magurę oraz Abrahamów, którędy to obejdziemyn dolinę Cięcinki w Beskidzie Żywieckim. Na sobotę przewidzieliśmy dwa postoje w bufetach turystycznych: na Słowiance oraz na Abrahamowie. Trasa w niedzielę nie odwiedza żadnego bufetu lub schroniska, ale za to stanowi widokowe wejście na Glinne, z którego rozciągają się naprawdę rewelacyjne widoki na Beskidy, Tatry, a także słowacką Małą Fatrę. Całość tras będzie przebiegała w sąsiedztwie lub wręcz przez obszary Natura 2000 "Beskid Żywiecki" i "Beskid Śląski", będziemy znajdować się również na obszarach dwóch parków krajobrazowych: Parku Krajobrazowego Beskidu Żywieckiego oraz Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Z soboty na niedzielę przewidziana jest wieczorna biesiada z Kapelą Góralską oraz konkursami. Biesiada odbędzie się w dużym zadaszonym szałasie, a w trakcie zabawy serwowane będą dania z grilla, tradycyjne duszonki beskidzkie z kociołka oraz domowej roboty grzaniec. Wpisowe wynosi 225 zł/os. W cenie wpisowego jest obiadokolacja, zimna płyta (szwedzki stół) i ciepłe posiłki w trakcie biesiady, nocleg, śniadanie (szwedzki stół) oraz dwudaniowy obiad na zakończenie Rajdu. Rejestracja ekip możliwa jest telefonicznie pod nr: 694 935 972, a także poprzez e-mail pisząc na adres: poznajbeskidy@beskidtrek.pl lub info@poznaj-beskidy.pl. Ekipy mogą się rejestrować do dnia 2 października włącznie.


UWAGA! Pragniemy zwrócić Państwa uwagę, iż jedynym w pełni wiarygodnym źródłem informacji jest nasza strona internetowa www.beskidtrek.pl i www.beskidtrek.eu, adresy e-mail poznajbeskidy@beskidtrek.pl, r.szczepanek@beskidtrek.pl i info@poznajbeskidy.pl. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezpośredni kontakt pod nr telefonu 694 935 972 i 33 483 30 10.


[2017.03.25-26] X Ogólnopolski Rajd Górski „Leśnicy  w Beskidach”, fot. Radosław Szczepanek (Beskidtrek.pl) Wiosna tego roku należy do bardzo kapryśnych, ale mimo to znalazła się grupa Leśników chcących wziąć udział w X Jubileuszowym Ogólnopolskim Rajdzie Górskim "Leśnicy w Beskidach". z punktu widzenia Organizatorów, Rajd ten miał być największym, najliczniejszym i w ogóle wszystkie duże "NAJ" ze względu na jubileusz dziesiątej edycji. Beskidy pokazały pazur i okazało się, że Rajd ten przeszedł do historii jako wszystkie małe "naj" ze względu na pogodę oraz niesprzyjającą atmosferę w całej organizacji Lasów Państwowych. Możemy zatem śmiało napisać, że był to pierwszy Rajd, na który Leśnicy przyjechali wyłącznie we własnym zakresie, bez wsparcia ze strony pracodawcy! Było za to bardzo kameralnie, a grono stałych bywalców po raz kolejny pokazało nam, że jako Organizatorzy nie powinniśmy skupiać się na luksusach, lecz na prawdziwym beskidzkim wędrowaniu. w gronie Leśników - Miłośników Beskidów powitaliśmy no postaci, w tym rodziny, co nas bardzo cieszy. Biorąc pod uwagę fakt, że ten Rajd był wyjątkowy, także i relacja będzie nietypowa. Zdecydowaliśmy się bowiem napisać ją w formie osobistego listu, a nie - jak zwykle - dziennikarskiego sprawozdania.

Są jeszcze wolne miejsca. W dniu 10 marca z pwodu braku finansowania zrezygnowały 3 grupy znad morza. ZAPISY SĄ WYDŁUŻONE DO ZAJĘCIA WSZYSTKICH MIEJSC, NAWET DO 24 MARCA. Zainteresowanych udziałem, prosimy o kontakt.

Pogoda w Beskidach Zachodnich ewidentnie wskazuje nadejście wiosny. W Beskidzie Śląskim oraz w Beskidzie Żywieckim poniżej 1000 m n.p.m. mamy już od kilkunastu dni przewagę temperatur dodatnich. Na stokach narciarskich zalega jeszcze dużo śniegu, więc trudno mówić o rychłym i całkowitym zakończeniu sezonu narciarskiego. Na szlakach górskich i trasach Rajdu można spotkać pierwsze rośliny zwiastujące wiosnę. Poniżej prezentujemy zdjęcia z krótkiego spaceru nad Wisłą wykonane telefonem komórkowym:
Na spacerze nad Wisłą (2017.03.13), fot. Radosław Szczepanek Na spacerze nad Wisłą (2017.03.13), fot. Radosław Szczepanek Na spacerze nad Wisłą (2017.03.13), fot. Radosław Szczepanek Na spacerze nad Wisłą (2017.03.13), fot. Radosław Szczepanek


[2017.03.25-26] X Jubileuszowy Ogólnopolski Rajd Górski ''Leśnicy w Beskidach''

Dziesiąta edycja rajdu górskiego „Leśnicy w Beskidach" to - jakby nie było - jubileuszowa wersja naszej popularnej imprezy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej ciekawej imprezie turystycznej! Tradycyjnie, Rajd będzie dwudniowy, a odbędzie się w terminie 25-26 marca 2017 roku. Beskidy podczas naszych Rajdów pokazały, iż przysłowie "w marcu jak w garncu" sprawdza się doskonale. spodziewamy się zarówno cieplutkiego słońca tuż po 1. dniu kalendarzowej wiosny, jak i wspaniałego marcowego śniegu. W beskidzkiej pogodzie "wszystko się może zdarzyć"... Wcześniej już kilkakrotnie rajdy wiosenne przypadały na listopad, i za każdym razem były udane. :) Liczymy, iż tak jak podczas poprzednich Rajdów, pojawią się ekipy Nadleśnictw z terenu całego kraju, a atmosfera będzie sprzyjała turystycznym zasadom przebywania na szlaku oraz wspólnego poznawania uroków Beskidu Śląskiego, doliny górnej Wisły i niezwykle gościnnego Śląska Cieszyńskiego. Zwycięskie ekipy otrzymają puchary i dyplomy,  zwycięzcy konkursów indywidualnych – nagrody rzeczowe. Tegoroczny Rajd przebiegał będzie pięknymi widokowo beskidzkimi szlakami gór Pasma Wiślańskiego oraz Pasma Stożka i Czantorii Wielkiej w Besidzie Śląskim. Trasy w sobotę mają charakter typowej górskiej wędrówki widokowymi szlakami. Trasy w niedzielę mają z kolei charakter bardzo spacerowy, ponieważ liczymy się z faktem, iż część Uczestników będzie chciała wcześniej zjeść obiad i wyruszyć w drogę powrotną. Całość tras będzie przebiegała w sąsiedztwie lub wręcz przez obszar Natura 2000 "Beskid Śląski". Warto również zauważyć, iż miasto Wisła znajduje się w sercu Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, a rzeka Wisła jest tutaj objęta ochorną rezerwatu przyrody "Wisła". Z soboty na niedzielę przewidziana jest wieczorna biesiada z Kapelą Góralską oraz konkursami. Wpisowe wynosi 195 zł/os. W cenie wpisowego jest obiadokolacja, zimna płyta (szwedzki stół) i ciepłe posiłki w trakcie biesiady, nocleg, śniadanie (szwedzki stół) oraz dwudaniowy obiad na zakończenie Rajdu. Rejestracja ekip możliwa jest telefonicznie pod nr: 694 935 972, a także poprzez e-mail pisząc na adres: poznajbeskidy@beskidtrek.pl lub info@poznaj-beskidy.pl. Ekipy mogą się rejestrować do dnia 17 marca włącznie.


UWAGA! Pragniemy zwrócić Państwa uwagę, iż jedynym w pełni wiarygodnym źródłem informacji jest nasza strona internetowa www.beskidtrek.pl i www.beskidtrek.eu, adresy e-mail poznajbeskidy@beskidtrek.pl, r.szczepanek@beskidtrek.pl i info@poznajbeskidy.pl. w razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezpośredni kontakt pod nr telefonu 694 935 972 i 33 483 30 10.


[2017.02.10-12] I Ogólnopolski Kulig Leśników ''Leśnicy w Beskidach''. Malownicza trasa kuligu Doliną Białej Wisełki.I Ogólnopolski Kulig Leśników "Leśnicy w Beskidach" przeszedł do historii! w około czterdziestoosobowej grupie spotkali się Leśnicy z różnych zakątków Polski. Fabuła kameralnego kuligu w obiekcie klasy premium, jakim jest OW**** Kolejarz w Ustroniu, bardzo spodobała się Uczestnikom. z pewnością będziemy kontynuować to przedsięwzięcie i już teraz możemy zaprosić Leśników na przyszłoroczną edycję! Impreza trwała 3 dni i obejmowała naprawdę bardzo dużo świadczeń oraz atrakcji. Oficjalnym rozpoczęciem Kuligu była wspólna kolacja w piątek 10 lutego mimo faktu, iż większość Uczestników przybyła do Ustronia już około godziny 13:00 - 14:30. w piątek niektórzy korzystali z dobrodziejstw hotelowej strefy SPA, znalazło się także spore grono miłośników narciarstwa. Dużą popularnością wśród Leśników cieszył się pobliski Ośrodek Narciarski Palenica leżący bardzo blisko bazy Kuligu. w sobotę  oraz w niedzielę każdy miał w zasadzie 4 rozwiązania do wyboru. Można było zostać w OW**** Kolejarz i cieszyć się z hotelowego SPA lub po prostu wypoczywać na miejscu. Można było pójść z przewodnikiem beskidzkim na Równicę (885 m n.p.m.) i podziwiać górskie widoki - z tego rozwiązania skorzystało 10 osób. Można było także szusować na stokach lub we własnym zakresie zwiedzać okolicę - z tych rozwiązań skorzystało kilkanaście osób. w sobotę po południu wszyscy Uczestnicy wyruszyli na wspólny kulig Doliną Białej Wisełki. Podczas kuligu była dobra zabawa z poczęstunkiem we wiacie w urokliwym zakątki pod Baranią Górą, nad potokiem Biała Wisełka. Jest to bowiem teren rezerwatu przyrody "Wisła". Po powrocie do bazy noclegowej, na Leśników czekała uroczysta kolacja oraz niezastąpiona Kapela Góralska Heligoniści! :)


UWAGA! Z przyczyn zdrowotnych, w ostatnich dniach stycznia 2017 r., kontakt z nami był utrudniony. Pragniemy przeprosić za zaistniałą sytuację. Z tego tez powodu WYDŁUŻAMY CZAS ZAPISÓW DO 7 LUTEGO 2017 R.


[2017.01.10-12] I Ogólnopolski Kulig Leśników ''Leśnicy w Beskidach''

Od trzech edycji rajdu górskiego „Leśnicy w Beskidach" wypytywaliśmy Uczestników o to co myślą na temat prawdziwych góraliskich kuligów. Na ostatniej, dziewiątej edycji w Rabce-Zdroju, porozmawialiśmy jeszcze raz z Wami i podjęliśmy decyzję o organizacji takiego kuligu specjalnie dla środowiska Leśników. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu! I Ogólnopolski Kulig Leśników „Leśnicy w Beskidach” odbędzie się w trzydniowej formule w terminie 10-12 lutego 2017 roku. Statystycznie, środek lutego stanowi najbardziej śnieżny okres w Beskidach . Ze względu na zimowe warunki przy opracowaniu programu Kuligu wzięliśmy pod uwagę Waszą chęć do połączenia Kuligu z szusowaniem na doskonałych beskidzkich stokach. Ponadto, przy mrozach i po szusowaniu warto się rozgrzać na basenie, w saunie lub jacuzzi. Obiektem łączącym atrakcyjną ofertę, wysoki komfort oraz możliwość relaksu na miejscu jest Ośrodek Wczasowy ****KOLEJARZ w Ustroniu Jaszowcu. Mamy nadzieję, iż docenicie fakt, że wraz ze wzrostem kosztów znacząco podwyższyliśmy standard obiektu oraz ilość świadczeń w ramach wydarzenia. W programie wydarzenia mamy 3 okresy oznaczone jako "czas do dyspozycji Uczestników". W przeciwieństwie do Rajdu Górskiego "Leśnicy w Beskidach" na Kuligu nie ma obligatoryjnego wyjścia na szlak wszystkich Uczestników. Na zimowym wydarzeniu istnieje dobrowolność - możecie zostać w obiekcie i relaksować się w Hotelowym SPA, możecie wyjść z nami na krókie zimowe przejścia po Beskidach, możecie też we własnym zakresie wybrać się na narty lub przejażdżkę po okolicy. Liczymy, iż tak jak podczas Rajdów Górskich, pojawią się ekipy Nadleśnictw z terenu całego kraju, a atmosfera będzie sprzyjała turystycznym zasadom przebywania na szlaku oraz wspólnego poznawania uroków turystyki beskidzkiej.

[2016.11.19-20] IX Ogólnopolski Rajd Górski „Leśnicy  w Beskidach”. Uczestnicy Rajdu na tle północnych Gorców, fot. Radosław Szczepanek (Beskidtrek.pl)Jesienna edycja Rajdu Górskiego "Leśnicy w Beskidach" już za nami! w Beskidach gościliśmy Leśników z Górnego i Dolnego Śląska, Wielkopolski, Pomorza Gdańskiego i Zachodniego oraz z Lubelszczyzny i Podkarpacia. Rajd oficjalnie rozpoczął się w sobotę 19 listopada, ale większość Leśników przybyła już w piątek 18 listopada. Na początku tygodnia mieliśmy w Beskidach intensywne opady śniegu, więc dla wielu pogoda była niewiadomą. w końcówce tygodnia przyszło ocieplenie, dzięki czemu najpiękniejsze miejsca zwiedzaliśmy przy słonecznej pogodzie. Dziewiąta edycja Rajdu minęła pod znakiem turystyki kwalifikowanej i krajoznawstwa, bowiem - dzięki pogadankom przewodnika - Uczestnicy poznali beskidzkie zakamarki Podhala. Podtatrze to tylko ułamek Podhala, więc warto pamiętać o pozostałym obszarze Podhala. Leśnikom, wszystkim bez wyjątku, bardzo mocno przypadła do gustu Perć Borkowskiego. w Rabce-Zdrój poznawaliśmy tradycje uzdrowiskowe  Podhala, Beskid Wyspowy oraz fragment Gorców bezpośrednio sąsiadujący z Gorczańskim Parkiem Narodowym. W sobotę odwiedziliśmy Luboń Wielki (1022 m n.p.m.) w Beskidzie Wyspowym, a w niedzielę wędrowaliśmy grzbietem Grzebienia (677 m n.p.m.) oraz przez Królewską Górę (586 m n.p.m.) w Gorcach. Po pięknej złotej polskiej jesieni zostały już tylko wspomnienia, ale dzięki temu mogliśmy cieszyć się pięknymi widokami z przesmyków w bukowych lasach. Rewelacyjnie wyglądały również modrzewie ze złotym igliwiem na tle białego śnieguLeśnikom przybyłym na Rajd dziękujemy bardzo za to zaufanie! Nieprzybyłych zapraszamy na nasze kolejne imprezy z cyklu "Leśnicy w Beskidach"! 

[2016.04.09-10] VIII Rajd Górski ''Leśnicy w Beskidach''

Dziewiąta edycja rajdu górskiego „Leśnicy w Beskidach" to kolejna jesienna wersja naszej popularnej imprezy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej ciekawej imprezie turystycznej! Tradycyjnie, Rajd będzie dwudniowy, a odbędzie się w terminie 19-20 listopada 2016 roku. Z przyczyn "kalendarzowych" rajd "Leśnicy w Beskidach" odbędzie się bliżej końca niż początku jesieni. Po pierwsze, XXVIII Ogólnopolski Rajd Leśników odbył się w terminie, w którym początkowo planowaliśmy zrealizować IX Ogólnopolski Rajd Górski "Leśnicy w Besidach", a skoro tak, to chcieliśmy uniknąc zarzutów o stwarzanie konkurencji i postanowiliśmy ogłosić nasz beskidzki rajd po tym nizinnym. Rajd odbędzie się już po ważnych świętach (tj. Wszystkich Świętych, Dzień Niepodległości), ale przed Państwa przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. Wcześniej już kjilkakrotnie rajdy jesienne przypadały na listopad, i za każdym razem były udane. :) Liczymy, iż tak jak podczas poprzednich Rajdów, pojawią się ekipy Nadleśnictw z terenu całego kraju, a atmosfera będzie sprzyjała turystycznym zasadom przebywania na szlaku oraz wsólnego poznawania uroków Beskidu Wyspowego i Gorców. Zwycięskie ekipy otrzymają puchary i dyplomy,  zwycięzcy konkursów indywidualnych – nagrody rzeczowe. Tegoroczny Rajd przebiegał będzie pięknymi widokowo beskidzkimi szlakami gór Pasma Lubonia Wielkiego w Besidzie Wyspowym. Będzie też spacer grzbietem Grzebienia, będącego północno-wschodnią odnogą Pasma Turbacza w Gorcach. Całość tras będzie przebiegała w sąsiedztwie Gorczańskiego Parku Narodowego. Z soboty na niedzielę przewidziana jest wieczorna biesiada z Kapelą Góralską oraz konkursami. Wpisowe wynosi 195 zł/os. W cenie wpisowego jest obiadokolacja, zimna płyta (szwedzki stół) i ciepłe posiłki w trakcie biesiady, nocleg, śniadanie (szwedzki stół) oraz dwudaniowy obiad na zakończenie Rajdu. Rejestracja ekip możliwa jest telefonicznie pod nr: 694 935 972, a także poprzez e-mail pisząc na adres: poznajbeskidy@beskidtrek.pl . Ekipy mogą się rejestrować do dnia 14 listopada włącznie.


UWAGA! Nie dajcie się omamić fałszywej plotce o anulacji Rajdu. Rajd się odbędzie na 1000%! Po wszelkie informacje dzwońce do nas pod 694 935 972. Tylko my udzielamy pełnej informacji, ponieważ my jesteśmy organizatorami. W ZLP oraz kilku RDLP rozpowszechniano niewłaściwe informacje - tak się dowiedzieliśmy od zainteresowanych naszym Rajdem z Gdańska!


[2016.04.09-10] VIII Ogólnopolski Rajd Górski „Leśnicy w Beskidach”. Uczestnicy Rajdu na Mylnych Młakch (806 m n.p.m.) obok Hali Barankowej (815 m n.p.m.), fot. Radosław Szczepanek (Beskidtrek.pl)VIII Rajd Górski "Leśnicy w Beskidach" już za nami! Leśnicy z różnych zakątków Polski przybyli na ósmą edycję naszego popularnego Rajdu dla społeczności Leśników. Rajd wiosenny w 2016 roku okazał się być frekwencyjnym hitem. Klimat przedwiośnia udzielił się wielu Leśnikom, dzięki czemu jednym z symboli Rajdu okazał się być Czosnek Niedźwiedzi. Kilkunastu osobom zapewniliśmy nawet nocleg w sąsiednim obiekcie. Większość Leśników przybyła dzień wcześniej, ale były także osoby, które wyjeżdżały w poniedziałek, m.in. ekipa Nadleśnictwa Waliły. Pomimo mglistej i deszczowej pogody, humory dopisywały wszystkim! OW Zawojanka stanął na wysokości zadania i wszyscy byliśmy obsłużeni bardzo sprawnie. Leśnikom przybyłym na Rajd dziękujemy bardzo za to zaufanie! Nieprzybyłych zapraszamy na nasze kolejne imprezy z cyklu "Leśnicy w Beskidach"! w Zawoi poznawaliśmy Beskid Żywiecki oraz bezpośrednie sąsiedztwo Babiogórskiego Parku Narodowego. w sobotę odwiedziliśmy Magurkę (1107 m n.p.m.) w Paśmie Jałowieckim, a w niedzielę byliśmy w masywie Mosornego Gronia (1046 m n.p.m.) w Paśmie Policy. Mieliśmy dużo świadectw zbliżającej się wiosny, ale były też i ostatnie podrygi zimy!

[2016.04.09-10] VIII Rajd Górski ''Leśnicy w Beskidach''

Ósma edycja rajdu górskiego „Leśnicy w Beskidach" zbliża się wielkimi krokami. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej ciekawej imprezie turystycznej! Tradycyjnie, Rajd będzie dwudniowy, a odbędzie się w terminie 9-10 kwietnia 2016 roku, ze względu na wczesne w tym roku Święta Wielkanocne. Rajd odbędzie się już po Świętach, ale przed szczytem wiosennego sezonu. Liczymy, iż tak jak podczas poprzednich Rajdów, pojawią się ekipy Nadleśnictw z terenu całego kraju, a atmosfera będzie sprzyjała turystycznym zasadom przebywania na szlaku oraz wsólnego poznawania uroków Beskidu Żywieckiego. Zwycięskie ekipy otrzymają puchary i dyplomy,  zwycięzcy konkursów indywidualnych – nagrody rzeczowe. Tegoroczny Rajd przebiegał będzie pięknymi widokowo beskidzkimi szlakami gór Pasma Jałowieckiego oraz Pasma Policy w Beskidzie Żywieckim. Są to dwie grupy górskie bezpośrednio sąsiadujące z pasmem Babiej Góry, której teren objęty jest ochroną Babiogórskiego Parku Narodowego. Z soboty na niedzielę przewidziana jest wieczorna biesiada z Kapelą Góralską Heligoniści oraz konkursami. Wpisowe wynosi 150 zł/os. W cenie wpisowego jest obiadokolacja, zimna płyta (szwedzki stół) i ciepły posiłek w trakcie biesiady, nocleg, śniadanie (szwedzki stół) oraz dwudaniowy obiad na zakończenie Rajdu. Rejestracja ekip możliwa jest telefonicznie pod nr: 694 935 972, a także poprzez e-mail pisząc na adres: poznajbeskidy@beskidtrek.pl . Ekipy mogą się rejestrować do dnia 31 marca włącznie.

Radosław Szczepanek - licencjonowany przewodnik beskidzki

Radosław Szczepanek - licencjonowany przewodnik beskidzkiRadosław Szczepanek - licencjonowany przewodnik beskidzkiW górach i turystyce pracuję od 2005 roku. Ten czas pracy pozwolił mi na bardzo dobre poznanie specyfiki zawodu przewodnika. Oprowadziłem już kilkaset wycieczek, dzięki czemu znam nie tylko teorię, ale przede wszystkim praktykę przewodnickiego rzemiosła. Zapraszam na wspólny relaks w górach - w Beskidach - i poznanie na własne oczy mojej skromnej osoby, człowieka z pasją. 

ZADZWOŃ:
694 935 972

Kapela Góralska Heligoniści

Oficjalna kapela góralska ATB Beskidtrek.pl to Kapela Heligoniści. Wspólnie promujemy folklor górali, Beskidów i Karpat!Oficjalna kapela góralska ATB Beskidtrek.pl to Kapela Heligoniści. Wspólnie promujemy folklor górali, Beskidów i Karpat!Kultura góralska zaklęta jest w muzyce i drewnie. Muzkę górali beskidzkich (także muzykę Beskidów i Karpat) macie Państwo przyjemność poznać podczas zabaw z naszą kapelą. Uwaga! Nie gramy na akordeonach, gramy na HELIGONKACH, co daje tradycyjne i unikalne kompozycje muzyczne w skali polskich Karpat. Heligonka kojarzona jest z muzyką południowo-zachodniej Żywiecczyzny, południowego Śląska Cieszyńskiego oraz Kysuc, fragmentów Orawy i Moraw. 

ZADZWOŃ:
694 935 972

Nasz newsletter

Zamów wycieczkę

Zamów wycieczkę objazdową, wycieczkę górską i trekking, a także oprowadzanie licencjonowanego przewodnika beskidzkiego.

ATB Beskidtrek.pl organizuje i obsługuje wycieczki w Beskidach i Pieninach. Zapraszamy do współpracy przy organizacji wycieczek objazdowych i pieszych po szlakach górskich i miejscowościach górskich. Gorąco zachęcamy do skorzystania z usług licencjonowanego przewodnika beskidzkiego!

ZADZWOŃ:
694 935 972

Oferta dla grup i firm

Zapewniamy sale konferencyjne i balowe, pełną obsługę gastronomiczną oraz rezerwację obiektów noclegowych z naszej własnej bazy.

ATB Beskidtrek.pl to zespół sprawdzonych i doświadczonych specjalistów z branży turystycznej. Jesteśmy ekspertami od Beskidów, dlatego w naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in.:

  1. Poszukiwanie oraz wynajem sal konferencyjnych i balowych.
  2. Gastronomię i wyżywienie od swojskiej góralskiej kuchni po wykwintne dania kuchni światowej.
  3. Dobór obiektów noclegowych wedle Państwa indywidualnych oczekiwań.
  4. Kuligi zimowe oraz letnie, na saniach, wozami i bryczkami. Organizujemy kuligi wraz pełnymi biesiadami.
  5. Tradycyjne góralskie wnętrza. Stylowe szłasy i bacówki, oryginalne góralskie karczmy.
  6. Zabawy taneczne oraz biesiady z kapelą góralską.

ZADZWOŃ:
694 935 972

NAPISZ:
agencja@beskidtrek.pl

ATB Beskidtrek.pl organizuje kuligi w całych Beskidach (saniami, wozami i bryczkami). Oferujemy także zabawy i biesiady w góralskich karczmach, szałasach i bacówkach.

Nasz folkowy e-sklep

Na imprezach firmowych, koncertach oraz spotkaniach promocyjnych kupujecie od nas liczne gadżety i upominki związane z górami i beskidzką kulturą. Dzięki naszemu e-sklepowi, możecie robić góralskie zakupy także z domu!

Zrób zakupy teraz!

Początek strony