Atrakcje na trasie Pętli Beskidzkiej - krótki wstęp. Swoisty opis - wprowadzenie do rodzajów atrakcji.

Historia wycieczek "Pętlą Beskidzką" liczy sobie już kilkadziesiąt lat. Po II Wojnie Światowej na masową skalę zaczęto organizować turystykę w Beskidzie Śląskim kontynuując i modyfikując działania z czasów XX-lecia międzywojennego. W 1932 roku otwarto drogę łączącą Wisłę z Istebną, ponieważ Rada Ambasadorów przyznała Trójwieś Beskidzką Polsce, odcinając tym samym Istebną od Jabłonkowa (Czechosłowacja). Nowa droga przez Przełęcz Kubalonka (758 m n.p.m.) dała Istebnej połączenie drogowe z resztą Śląska Cieszyńskiego, co później wojewoda śląski Michał Grażyński wykorzystał dodatkowo do kreowania ruchu turystycznego w Beskidzie Śląskim i polskiej części doliny Olzy. W latach 1965-68 wybudowano 13-kilometrową drogę z Wisły do Szczyrku przez Przełęcz Salmopolską (in. Biały Krzyż, 934 m n.p.m.) tworząc dzięki temu szybkie i sprawne połączenie dwóch popularnych wówczas beskidzkich kurortów.

PetlaBeskidzka.eu to projekt Agencji Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek z Rajczy na granicy Beskidu Żywieckiego i Śląskiego, u źródeł rzeki Soły. Projekt ma na celu stworzenie kompleksowej informacji turystycznej w zakresie wycieczek "Pętlą Beskidzką" i atrakcji na trasie tychże wycieczek. Pragniemy podkreślić znaczenie "Pętli Beskidzkiej" jako markowego produktu turystycznego Beskidów i Województwa Śląskiego. Mamy wielką nadzieję, że przeglądając stronę PetlaBeskidzka.eu znajdą Państwo informacje zaspokajające ciekawość i wystarczająco interesujące, by odwiedzić Beskidy. Wycieczka "Pętlą Beskidzką" to niesamowite przeżycie dla większości osób odwiedzających nasz region, dlatego też przygotowując się do wycieczki warto zadbać o możliwie najbardziej profesjonalną obsługę. Gwarantujemy, że zespół projektu PetlaBeskidzka.eu posiada duże doświadczenie i bogatą wiedzę w zakresie wycieczek "Pętlą Beskidzką". Zwiedzajcie Beskidy z nami!

ZADZWOŃ: 694 935 972 lub NAPISZ: info@petlabeskidzka.eu

Biuro projektu PetlaBeskidzka.eu jest w stanie zorganizować każdą wycieczkę na terenie Beskidu Śląskiego, Śląska Cieszyńskiego i Żywiecczyzny. Obsługujemy grupy na miejscu, jak i organizujemy przyjazd w Beskidy. Dzięki naszemu doświadczeniu, zorganizujemy wycieczkę na każdą kieszeń! Zorganizujemy nocleg, wyżywienie, transport, opiekę pilota wycieczek i obsługę licencjonowanego przewodnika beskidzkiego.

Na każde zapytanie odpowiadamy indywidualnie, dopracowujemy programy wedle Państwa życzeń. Propozycje programów wycieczek na niniejszej stronie są naszymi autorskimi propozycjami i podlegają wszelakim modyfikacjom wedle życzeń i możliwości czasowych grupy. Wystarczy się z nami skontaktować i podać kilka informacji:

  1. Termin wycieczki (obsługujemy wycieczki jedno- i kilkudniowe)
  2. Rodzaj grupy (osoby dorosłe, młodzież, osoby starsze, grupa mieszana)
  3. Dane kontaktowe (Adres e-mail i numer telefonu)

Natychmiast po skontaktowaniu się z nami, zostaje Państwu przydzielony indywidualny doradca, który poprowadzi Państwa krok po kroku przy organizacji wycieczki - od opracowania racjonalnego programu po zakup biletów i opiekę na miejscu w trasie.

Traktujemy Ciebie indywidualnie!

Wszystkie usługi i bilety wstępów do zwiedzanych obiektów podajemy na zapytanie z indywidualną kalkulacją! Na każde zapytanie odpowiadamy indywidualnie, dopracowujemy programy wedle Państwa życzeń. Powyższa informacja o Konkatedrze w Żywcu może posłużyć do stworzenia programu wycieczki wedle Państwa życzeń.  Organizujemy także transport!

Biuro projektu PetlaBeskidzka.eu umożliwia skorzystanie z usługi licencjonowanego przewodnika beskidzkiego i/lub pilota wycieczek oraz zarezerwowanie odpowiednich atrakcji. Wymaga to jednak wcześniejszej rezerwacji wycieczki i kontaktu z nami, czego można dokonać w Agencji Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek.pl pod nr tel. 694 935 972, 33 483 30 10 oraz pisząc na adresy e-mail:  info@petlabeskidzka.eu lub  agencja@beskidtrek.pl.

Radosław Szczepanek - licencjonowany przewodnik beskidzki

Radosław Szczepanek - licencjonowany przewodnik beskidzkiRadosław Szczepanek - licencjonowany przewodnik beskidzkiW górach i turystyce pracuję od 2005 roku. Ten czas pracy pozwolił mi na bardzo dobre poznanie specyfiki zawodu przewodnika. Oprowadziłem już kilkaset wycieczek, dzięki czemu znam nie tylko teorię, ale przede wszystkim praktykę przewodnickiego rzemiosła. Zapraszam na wspólny relaks w górach - w Beskidach - i poznanie na własne oczy mojej skromnej osoby, człowieka z pasją. 

ZADZWOŃ:
694 935 972

Kapela Góralska Heligoniści

Oficjalna kapela góralska ATB Beskidtrek.pl to Kapela Heligoniści. Wspólnie promujemy folklor górali, Beskidów i Karpat!Oficjalna kapela góralska ATB Beskidtrek.pl to Kapela Heligoniści. Wspólnie promujemy folklor górali, Beskidów i Karpat!Kultura góralska zaklęta jest w muzyce i drewnie. Muzkę górali beskidzkich (także muzykę Beskidów i Karpat) macie Państwo przyjemność poznać podczas zabaw z naszą kapelą. Uwaga! Nie gramy na akordeonach, gramy na HELIGONKACH, co daje tradycyjne i unikalne kompozycje muzyczne w skali polskich Karpat. Heligonka kojarzona jest z muzyką południowo-zachodniej Żywiecczyzny, południowego Śląska Cieszyńskiego oraz Kysuc, fragmentów Orawy i Moraw. 

ZADZWOŃ:
694 935 972

Nasz newsletter

Zamów wycieczkę

Zamów wycieczkę objazdową, wycieczkę górską i trekking, a także oprowadzanie licencjonowanego przewodnika beskidzkiego.

ATB Beskidtrek.pl organizuje i obsługuje wycieczki w Beskidach i Pieninach. Zapraszamy do współpracy przy organizacji wycieczek objazdowych i pieszych po szlakach górskich i miejscowościach górskich. Gorąco zachęcamy do skorzystania z usług licencjonowanego przewodnika beskidzkiego!

ZADZWOŃ:
694 935 972

Oferta dla grup i firm

Zapewniamy sale konferencyjne i balowe, pełną obsługę gastronomiczną oraz rezerwację obiektów noclegowych z naszej własnej bazy.

ATB Beskidtrek.pl to zespół sprawdzonych i doświadczonych specjalistów z branży turystycznej. Jesteśmy ekspertami od Beskidów, dlatego w naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in.:

  1. Poszukiwanie oraz wynajem sal konferencyjnych i balowych.
  2. Gastronomię i wyżywienie od swojskiej góralskiej kuchni po wykwintne dania kuchni światowej.
  3. Dobór obiektów noclegowych wedle Państwa indywidualnych oczekiwań.
  4. Kuligi zimowe oraz letnie, na saniach, wozami i bryczkami. Organizujemy kuligi wraz pełnymi biesiadami.
  5. Tradycyjne góralskie wnętrza. Stylowe szłasy i bacówki, oryginalne góralskie karczmy.
  6. Zabawy taneczne oraz biesiady z kapelą góralską.

ZADZWOŃ:
694 935 972

NAPISZ:
agencja@beskidtrek.pl

ATB Beskidtrek.pl organizuje kuligi w całych Beskidach (saniami, wozami i bryczkami). Oferujemy także zabawy i biesiady w góralskich karczmach, szałasach i bacówkach.

Nasz folkowy e-sklep

Na imprezach firmowych, koncertach oraz spotkaniach promocyjnych kupujecie od nas liczne gadżety i upominki związane z górami i beskidzką kulturą. Dzięki naszemu e-sklepowi, możecie robić góralskie zakupy także z domu!

Zrób zakupy teraz!

Początek strony